تاریخ : 17. خرداد 1394 - 9:30   |   کد مطلب: 305
روابط عمومی شهرداری شبستر از آتش سوزی در مراتع پایین دست کوی زعفرانیه و فنی حرفه ای شبستر و گیرافتادن سه شهروند در داخل آسانسور خبر داد .

به گزارش شهردای شبستر ،  به دنبال تماس ساکنین در کوی اول فرهنگیان شبستر با سامانه 125 و درخواست كمك فوری از آتش نشانی، بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی این سازمان ، آتش نشانان به محل اعزام شدند.

جلیل جنگی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: به محض رسیدن به محل مشاهده شد كه سه نفر از ساکنین یک ساختمان مسکونی که دو نفر آنها خانم و یک آقا بودند در آسانسور گیر کردند.

جنگی افزود : با بروز نقص فنی و عمل کردن ناگهانی ترمز های اضطراری و نیز نبود استاندارد های لازم در این آسانسور، کابین بین طبقات ساختمان متوقف شده بود. آتش نشانان شبستر با انجام عملیات این سه نفر را نجات دادنددر این حادثه کسی آسیب ندید و خسارتی هم وارد نشد . گفتنی است که با افزایش ساختمان های بلند و نصب آسانسور حوادث مربوط به آسانسور بسیار زیاد شده است که همشهریان محترم در این گونه مواقع با حفظ خونسردی چنانچه مسئول ساختمان و یا فردی که آموزش های لازم را برای خروج افراد در این گونه مواقع دیده است در محل حاظر نبود با تماس با سامانه 125 از آتش نشانی درخواست کمک نمایند .

 

مراتع پایین دست کوی زعفرانیه و فنی حرفه ای شبستر طعمه حریق شد

 

جنگی سرپرست آتشنشانی شبستر در خصوص این آتش سوزی گفت: روز گذشته چندین هکتار زمین کشاورزی و مراتع پاین دست فنی حرفه ای و کوی زعفرانیه  شبستر طعمه حریق شد.

وی افزود: به دلیل حجم بالای این حادثه، سه خودروی آتشنشانی در جهت کنترل این حادثه به محل اعزام شدند اما به دلیل وسیع بودن و وزش شدید باد چندین هکتار از مراتع طبیعی از بین رفت. جنگی افزود : بعد از 2 ساعت عملیات آتش مهار شد .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شبستر اظهار داشت : وقوع آتش سوزی در مزارع گندم و مراتع بسیار سریع گسترش یافته و می تواند در زمانی اندک کل مزرعه را نابود نماید بنابراین باید از وقوع آن جلوگیری کرد.

دیدگاه شما